سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

تاریخ: 09 فروردین 1403

فعالیت های انبارداری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزایش خواهد یافت

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به نقل از استانداری بوشهر، علی باستین در جلسه پایش تجارت خارجی استان بوشهر اظهار داشت: دولت ها همواره برنامه ها و مشوق هایی برای رونق افزایی به فعالیت های اقتصادی داشته اند که تسهیل جابجایی کالا بین مناطق ویژه بوشهر ۱ و ۲ یکی از این برنامه هاست.

وی افزود: تسهیل جابجایی کالا بر برخی از شاخص‌های بازرگانی خارجی استان از جمله فعالیت بندر بوشهر و حجم کالاهای وارداتی و رونق حمل و نقل دریایی و زمینی، کاهش زمان و هزینه خدمات بندری و انبارداری و در نهایت افزایش رضایتمندی فعالان بخش خصوصی تأثیر مثبت می‌گذارد.

معاون اقتصادی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: با پیگیری انجام شده به ویژه در سفر دوم هیأت محترم دولت به استان مقرر شد جابجایی کالا بین منطقه ویژه بندری و منطقه ویژه بوشهر ۲ به صورت رویه اداری انجام شده و از تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی نیز برخوردار شود.

وی اضافه کرد: این مصوبات نویدبخش روزهای روشن برای منطقه ویژه ۲ و فراهم شدن زمینه های اشتغال جدید هستند. معاون اقتصادی استاندار بوشهر گفت: مسئولان استان با جدیت مطالبات بخش خصوصی را پیگیری کرده و گام اول را به نتیجه رسانده اند.

باستین تصریح کرد: در مرحله بعد باید زیرساخت ها و بستر اداری و فنی منطقه ویژه بوشهر ۲ برای پذیرش محموله های تجار فراهم شود.

وی ابراز داشت: برای این منظور مدیریت منطقه ویژه بوشهر مکلف شده تا با همکاری تنگاتنگ با مدیران بندر و گمرک بوشهر زمینه اجرای مطلوب فرایندهای گمرکی و انبارداری را منطقه فراهم کند.

باستین تاکید کرد: انتظار می‌رود بازرگانان و فعالان بخش خصوصی نیز با بهره مندی از ظرفیت مصوبات مذکور، کوشش کنند تا فعالیت‌های تجاری را بیشتر و رونق بنادر استان را افزون‌تر کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: تقسیم وظایف لازم انجام شده و ان‌شاء الله به زودی فعالیت های انبارداری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ۲ رونق و توسعه می یابند.

rotitr